Nieprawidłowe nawyki żywieniowe – część druga

Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci nieco na temat naszych złych nawyków żywieniowych. Wspomniałam Ci, jakie są konsekwencje korzystania z tradycji „zastaw się a postaw się”. Należy walczyć z tendencją do objadania się i przeciwdziałać otyłości. Jedynym sposobem na to jest kultywowanie zdrowego sposobu odżywiania się i rezygnacja z dotychczasowych nawyków.

Jak zatem odżywiać się, aby było zdrowo? Przede wszystkim zmniejsz porcje podawanych posiłków. Nie podawaj tyle, aby domownicy i goście byli przejedzeni ale tylko tyle, ile jest potrzebują oni do tego, aby nasycić swój głód. To naprawdę bardzo ważne. Sama zobaczysz, że dzięki temu nie tylko wszyscy poczujecie się lepiej, będziecie zdrowsi, lżejsi i nie będziecie tacy niesamowicie słabi. Brak poobiedniej drzemki natomiast pozytywnie przełoży się na magazynowanie tłuszczu w organizmie. Brzmi dobrze? Może być jeszcze lepiej! Kolejną moją cenną radą jest to, żeby zamiast serwowania niesamowicie tłustych potraw, które również źle wpływają na naszą sylwetkę podawać więcej warzyw oraz gotowanego lub grillowanego mięsa. Im mniej tłuszczu tym lepiej. Do smażenia staraj się używać wyłącznie oliwy z oliwek. To również pozytywnie wpłynie na jakość Twoich potraw. Staraj się nie przesadzać z kolacjami. Pamiętaj, że powinnaś ją zjeść przynajmniej dwie godziny przed tym jak położysz się spać. Dobrze, żeby było to coś lekkostrawnego i małokalorycznego.

Źródło: Nieprawidłowe nawyki żywieniowe – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Nieprawidłowe nawyki żywieniowe
  • Zdrowa dieta a rak jajnika – część druga
  • Polska może stać się drugą Norwegią
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin