Nasze polskie buraczki!


Źródło: www.sxc.hu
Szukasz pomysłu na dodatek do drugiego dania? Stosujesz odchudzający program żywieniowy i brakuje Ci koncepcji na sałatkę? A może po prostu chciałbyś odżywić swój organizm i dostarczyć mu potężnej dawki witamin i mikroelementów? W takim razie powinieneś koniecznie przyjrzeć się burakom!

Burak liściowy tworzy rozetę
wielkich i mięsistych liści z szerokimi ogonkami liściowym. Jego korzeń jest mały ale za to bardzo silnie rozgałęziony. Odmianą boćwiny (popularnie buraka) jest Lukullus o bardzo długich i zarazem silnie pofałdowanych liściach koloru żółtozielonego. Ogonki liściowe ma białozielone, szerokie. Burak występuje w kilku odmianach. Najpopularniejsze  z nich to: 
·         Burak egipski  - Odmiana wczesna, którą charakteryzuje korzeń płaski, o wyraźnych jasnych pierścieniach.
·         Burak Crosby – Odmiana nieco późniejsza niż egipska ale za to bardzo smaczna. Charakteryzuje ją korzeń kulisty, nieco spłaszczony.
·         Okrągły Ciemnoczerwony bardzo smaczny i zarazem łatwy w przechowywaniu. Uprawiany jest również we wczesnej odmianie. Posiada korzeń kulisty, nieco wydłużony o ciemnowiśniowej barwie. Warzywo to dobrze przechowuje się w okresie zimowy.
·        Czerwona Kula – Ta odmiana również jest łatwa do przechowywania w okresie zimowy. Posiada ona korzeń kulisty, ładnie wybarwiony. 
Buraki zawierają witaminę A1, B1,B2 oraz C. Są one bogate w wapń, fosfor, żelazo oraz magnez. Stanowią one doskonały dodatek do wszelkiego rodzaju sałatek. Można je również spożywać w postaci startej do drugiego dania oraz we wszelakich postaciach w zupach.

Źródło: Nasze polskie buraczki!


Podobne wiadomosci:

  • Polskie górnictwo pilnie potrzebuje nowych technologii
  • Szwedzko-polskie doświadczenia
  • Komu oddamy nasze odpady?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin cyfrowe kopiarki warszawa kolorowe tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin