Moda na kolektory słoneczne

Wyczerpywanie się naturalnych zasobów energetycznych, wzrastająca świadomość odpowiedzialności za zanieczyszczenie środowiska naturalnego i przede wszystkim oszczędność powodują wzrost zainteresowania kolektorami słonecznymi.
Kolektory słoneczne wykorzystuje się do wspomagania systemów ogrzewania wody użytkowej i centralnego ogrzewania oraz ogrzewania wody w basenach kąpielowych. Istnieje wiele rozwiązań instalacji z kolektorami słonecznymi i sposobów ich kojarzenia z istniejącymi systemami grzewczymi, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klienta. Opłacalność inwestycji uzależniona jest m.in. od wielkości zużycia wody oraz dotychczasowego źródła energii wykorzystanego do jej ogrzewania (gaz, prąd czy paliwo stałe).
Korzyści wynikające z zastosowania kolektorów słonecznych
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie tylko obniża koszty ogrzewania, lecz także wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Przykładowo dla instalacji wykonanej na potrzeby czteroosobowej rodziny mieszkającej w  budynku jednorodzinnym w Łodzi (2 płaskie kolektory HEWALEX KS 2000 TP; typ instalacji: do ogrzewania wody użytkowej), przy założeniu zużycia 40 litrów wody dziennie przez każdego domownika, instalacja kolektorów pozwala średniorocznie zaoszczędzić 50% rocznej energii potrzebnej do ogrzania wody w ciągu roku oraz zmniejszyć emisję CO2 o prawie 450 kg rocznie.

Źródło: Moda na kolektory słoneczne


Podobne wiadomosci:

  • Co to są kolektory słoneczne?
  • Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – zielona energia w twoim domu
  • Słoneczne gminy – rozwój energetyki solarnej w Polsce
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin kopiarki warszawa wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy