Miodowy Festyn w Kamiannej w cieniu ginących pszczół

Są miejsca, gdzie zimy nie przetrwała połowa pszczół. Co się dzieje? Nad tym głowią się dziś bartnicy w całej Polsce, także ci, którzy przyjechali 5 maja do Kamiannej na Festyn Miodowy. Zainaugurowali sezon pszczelarski na Sądecczyźnie. Organizatorem Festynu Miodowego jest „Dom Pszczelarza” w Kamiannej Polskiego Związku Pszczelarskiego.

- Styk pszczelarza z rolnikiem, a raczej pszczół z chemią stosowaną na polu to jeden z najpoważniejszych dziś tematów, by jutro było bezpieczne dla rodzin pszczelich, nie tylko na rzepaku - podkreśla Tadeusz Sabat, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego. W rozdawanym podczas festynu miesięczniku „Pszczelarz polski” składa szczególne podziękowania naukowcom i deklaruje, że będą wracać do tematyki związanej z ochroną roślin, bezpieczeństwem pszczół.Niech maj roku 2012 będzie szczęśliwy i pachnący świeżym miodem. Niech majówki pszczelarskie łączą myśli i serca wszystkich pszczelarzy – życzył Sabat. 

Tadeusz Sabat zadowolony z udanego festynu Fot. BW, BK

 

Czytaj więcej…Źródło: Miodowy Festyn w Kamiannej w cieniu ginących pszczół


Podobne wiadomosci:

  • Cała Polska w cieniu Śląska
  • Masowe wymieranie pszczół. W Polsce co sekundę ginie 105 pszczół
  • Widowiskowa instalacja inauguruje festyn ekologiczny „ARKA DLA ZIEMI“ w Warszawie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie