Miodobranie na Podkarpaciu

Podkarpacie miodobranie Zbiory miodu na Podkarpaciu w tym roku są znikome. Przyczyną są anomalie pogodowe – obfite deszcze na przełomie wiosny i lata oraz późniejsze upały.

Do tej pory udało sie pozyskać zaledwie około 35 procent przeciętnych zbiorów. W ubiegłym roku z rodziny pszczelej pszczelarze otrzymywali średnio 16 kg miodu. Obecnie pszczoły zbierają nektar na własne potrzeby, a w wielu przypadkach, żeby nie padły – pszczelarze muszą je nawet dokarmiać. Pszczelarze z Podkarpacia wytwarzają przede wszystkim tak zwany miód spadziowy. W tym roku praktycznie nie ma takiego produktu, który jest sztandarowym wyrobem regionalnym, poszukiwanym głównie w Europie Zachodniej. Z podkarpackich pasiek pochodzi prawie połowa tego rodzaju miodu w Polsce. Jest dwa-trzy razy droższy od innych ze względu na jego walory lecznicze. Na Podkarpaciu ponad 4200 pszczelarzy prowadzi 110 tysięcy rodzin pszczelich.

Źródło: Miodobranie na Podkarpaciu


Podobne wiadomosci:

  • Na Podkarpaciu leśnicy dokarmiają zwierzęta
  • Ponad 90 proc. polskich niedźwiedzi żyje na Podkarpaciu
  • DZIEŃ ŻUBRA NA PODKARPACIU
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin drukowanie z internetu serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format