Miód z Piotrowic Wielkich

Nagrodzony miód z Pietrowic Wielkich

Grażyna Kuźnik

Leon i Dariusz Mludkowie z Pietrowic Wielkich otrzymali z rąk Gabrieli Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, nagrodę specjalną – za produkcję naturalnego miodu pszczelego. Uroczystość odbyła się podczas VI Gali Przedsiębiorców, którą zorganizowano w tej miejscowości.
Czyste miody z naszego regionu są cenione w całym kraju (© minrol.gov.pl) 

Miód Mludków znany jest w całej Polsce. W ich pasiece zbiera się go dwa razy do roku. Miód z pierwszego zbioru jest najczęściej rzepakowy i wielokwiatowy – z drzew owocowych oraz mniszka lekarskiego. Drugi zbiór to głównie miód z lipy. Każdy z nich jest zdrowy, bo w Polsce obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy.
Miód sprzedawany w dużych sklepach pochodzi często z Chin lub innych krajów, które nie mogą zagwarantować braku skażeń przemysłowych. Taki produkt może zawierać metale ciężkie czy nawet antybiotyki. Miód Mludków na pewno nie ma żadnych szkodliwych substancji i wyróżnia się wyjątkowym smakiem.

W województwie śląskim mamy dobre miody. Na liście produktów tradycyjnych resortu rolnictwa znajduje się miód lipowo-spadziowy i rzepakowy ziemi cieszyńskiej oraz miód z nektaru kwiatów jurajskich.

Źródło: Miód z Piotrowic Wielkich


Podobne wiadomosci:

  • Rośnie liczebność pand wielkich
  • WWF przyjacielem wielkich koncernów?
  • Miód o smaku runa
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie kserokopiarki wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan