Miód wrzosowy i salceson

Dolnośląskie Produkty wkraczają do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. To oznacza, że nasz miód wrzosowy i salceson z Zawidowic będą w ekskluzywnym klubie kulinarnym obok parmeńskiej szynki, ravioli i pasztetu ze strasburskich wątróbek.

Miód wrzosowy

Miód wrzosowy
Na środowych Gastro-Targach lokalni producenci uczyli się jak i z czym startować w gastronomicznym biznesie. Piękne góry i doliny to już za mało. Dolny Śląsk stawia na turystykę kulinarną. Materiały do promocji są znakomite. Kulinarne dziedzictwo chronić trzeba tak, jak zabytki wysokiej klasy. Droga najlepszych produktów, między innymi miodu wrzosowego, do hoteli i restauracji jest długa i trudna. Gastro-Targi to okazja do gastronomicznych spotkań na najwyższym szczeblu.

W środę profesjonalni kucharze zmagali się z amatorami w konkursie na eko-ciastko, czyli taki smakołyk, który sporządzony został z dodatkiem regionalnych produktów – miodu i malin.

W Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego są 23 regiony z Europy, w tym 7 z Polski. Dolny Śląsk będzie ósmy.

Jadwiga Jarzębowicz

Źródło: Miód wrzosowy i salceson


Podobne wiadomosci:

  • Ceny miodu 2012
  • Ceny miodu 2012
  • Ceny miodu 2012
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kopiarki warszawa wydruki z internetu lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy