Miód i Premier Tusk

Premier Tusk i miody z naszego powiatu


Premier Donald Tusk oraz Renata i Adam Nowiccy.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało w Warszawie piknik pod hasłem ?Poznaj dobrą żywność?. Jego uczestnikami byli wytwórcy produktów tradycyjnych (wpisanych na specjalną listę i legitymujących się certyfikatem MRiRW) z różnych stron Polski. Jako jedyne z powiatu tomaszowskiego uczestniczyło w imprezie Gospodarstwo Pasieczne Nowiccy z Janowa w gminie Żelechlinek. Z województwa łódzkiego było jeszcze pięciu producentów.
Na pikniku, który odbył się w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Ursynowie, były tłumy warszawiaków. Imprezę odwiedził premier Donald Tusk, który zatrzymał się przy oryginalnym w formie stoisku Nowickich. Spróbował miodu i wypił kieliszek nalewki na miodzie i cytrynie. Pochwalił jedno i drugie.
Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o miody z naszego terenu. Na bankiecie z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej serwowano miód pitny, który – jak można sądzić po charakterystycznych butelkach – pochodził z miodosytni Pasieka rodziny Jarosów z podtomaszowskiego Łaziska.

Jan Pampuch

Źródło: Miód i Premier Tusk


Podobne wiadomosci:

  • Ruszyła budowa terminalu LNG w Świnoujściu
  • Piknik "Poznaj Dobrą Żywność"
  • Greenpeace: program polskiej energetyki jądrowej przyjęty z naruszeniem prawa
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan