Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prekonsultacje na temat nowelizacji zakazu reklamy aptek

Aktualności ze świata farmaceutycznego!
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prekonsultacje w sprawie nowelizacji zakazu reklamy aptek, w odpowiedzi na postępowanie w TSUE i skargę KE przeciwko Polsce. Czy to oznacza powrót normalności?
Problem: Od kilkunastu lat polskie prawo ogranicza reklamę aptek, co negatywnie wpływa na dostęp pacjentów do informacji o ofercie aptek oraz usługach farmaceutycznych.
Kontekst UE: KE zarzuca Polsce naruszenie dyrektyw handlu elektronicznego i Traktatu o UE, gdzie reklama aptek jest zwykle dopuszczalna.
Głos branży: Konfederacja Lewiatan i PharmaNET sugerują zmiany w przepisach, na wzór innych krajów UE, zachowując pewne ograniczenia.
Propozycje zmian: Projekt nowych przepisów może zawierać możliwość informowania o usługach farmaceutycznych z wyjątkami od ogólnego zakazu reklamy.
Co dalej: Ministerstwo Zdrowia ma przedstawić projekt zmian w najbliższych dniach, co może zapoczątkować dialog społeczny i konsultacje.
Czy zniesienie zakazu reklamy aptek to krok w kierunku poprawy dostępu do informacji o zdrowiu?  Czekamy na więcej informacji i Wasze opinie!
???? 22 398 60 79
???? Wiejska 17 lok. 6, 00-480 Warszawa
✉ biuro@food-law.pl

Artykuł Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prekonsultacje na temat nowelizacji zakazu reklamy aptek pochodzi z serwisu Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prekonsultacje na temat nowelizacji zakazu reklamy aptek


Podobne wiadomosci:

  • Ministerstwo Zdrowia o niebezpiecznym czeskim alkoholu
  • Ustawa o GMO weszła w życie
  • Projekt rozporządzenia w sprawie zakazu połowu szprota opublikowany
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format