Łyżeczka miodu na dobranoc

Płynne złoto, którego smakiem i wyglądem zachwycam się nieodmiennie od dziecka. Najbardziej lubię wielokwiatowy, w którym czuję zaklętą całą letnią łąkę. Jaki jest ten białoruski? Nie wiem. najbardziej przypomina właśnie nasz wielokwiatowy, ale jest nieco ciemniejszy i pobrzmiewa w nim wrzosowa nutka. Ale przecież wrzosy dopiero kwitną. Za wcześnie na miód z wrzosami. Więc może to posmak jakiegoś miejscowego ziółka? Bo miód jest tegoroczny. Wolno go już spożywać, bo „spas miodowy” odbył się już prawie miesiąc temu.

”Spas miodowy” to szczególne święto, podczas którego na Białorusi organizowane są bazary, na których można kupić przeróżne gatunki miodów. To święto pszczelarzy, przed którym trzeba wykapać się w tradycyjnej łaźni oraz poświęcić w cerkwi woskowe świece i miód. Spas miodowy jest pierwszym z trzech świąt zwanych spasami. Kilka dni później obchodzony jest spas jabłkowy, a 29 sierpnia spas zbożowy, symbolizujący w białoruskiej tradycji ludowej koniec żniw.
Czytaj całość…Źródło: Łyżeczka miodu na dobranoc


Podobne wiadomosci:

  • Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci
  • Poławiacz miodu
  • Korona dla Królowej Miodu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy