Kryzys w pszczelarstwie

Co muszą zrobić europejscy pszczelarze, by wygrać z konkurencyjnymi produktami z Azji i Ameryki Południowej? Jakie są plany polskich hodowców pszczół w związku z naszą prezydencją w Unii Europejskiej? O tym wszystkim rozmawiali pszczelarze i związkowcy w Pszczelej Woli.

(fot. TVP Lublin)

(fot. TVP Lublin)
Europejskie pasieki stoją przed trzema zagrożeniami – ostrzega prezydent Międzynarodowej Organizacji Związków Pszczelarskich Apimondia, odwiedzając jedyne na świecie technikum pszczelarskie w Pszczelej Woli. Chodzi o warrozę, zatruwające pszczele kolonie opryski i… konkurencję.

Eksperci zwracają uwagę, że środki chemiczne nowej generacji rozpuszczają się dopiero po trzech latach – co stanowi poważne zagrożenie dla pasiek. Efekty widać było w zeszłym, wyjątkowo nieudanym dla lubelskich pszczelarzy roku.

Prognozy na ten sezon na razie są jednak optymistyczne. Rodziny przezimowały, więc jest szansa na to, że miodu nie zabraknie. Dlatego polscy pszczelarze chcą skorzystać na polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Spotkanie zorganizował Polski Związek Pszczelarski, który już zapowiedział że w przyszłym roku – właśnie w Pszczelej Woli – odbędzie się 19. międzynarodowy kongres pszczelarzy z 16 państw.
(TVP Lublin)

Źródło: Kryzys w pszczelarstwie


Podobne wiadomosci:

  • Kryzys cenowy na rynkach rolnych nie powstał nad Wisłą
  • Chińska susza i kryzys energetyczny
  • Eco Driving przez Internet – nasz sposób na kryzys paliwowy
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów do kawy warszawa wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin