Krakowskie "Targi Wielkanocne" już 30 marca

Od piątku 30 marca krakowski Rynek Główny zaprasza na kolejne tradycyjne „Targi Wielkanocne”. Impreza będzie trwała do 9 kwietnia.
Główną atrakcją będzie organizowany przez Urząd Marszałkowski „Małopolski Festiwal Smaku”, który od piątku do niedzieli będzie promował ekologiczną żywność  z regionu. Na straganach i stoiskach będzie wiele smakowitości wyprodukowanych na terenie małopolski.

Będzie możliwość nie tylko spróbować ale kupić: żurek wielkanocny z jajem, jaja serwowane na różne sposoby, małopolskie wędliny z kiełbasą lisiecką na czele.
Kolejne wielkanocne rarytasy to miody Bartnickie, wyroby mleczarskie bez dodatków, smakowite suszone śliwki wyprodukowane przez gospodynie z Lokalnej Grupy Działania „Na śliwkowym szlaku” z Iwkowej.

Na stragany zawitają z Podhala oscypki, bundz, sery owcze.

Oczywiście nie zabraknie kiszonej kapusty, ogórków, różnego rodzaju chrzanu i smaczne jabłka z małopolskich sadów. Na kiermaszu nie zabraknie wspaniałych ciast, mazurków i kołaczy oraz prawdziwego pieczywa bez spulchniaczy.

Jak przystało na tego typu imprezę, odbędą się liczne występy zespołów regionalnych jak Teatr Tańca „Dzieci Krakowa” i inne ciekawostki.

Źródło:  wiadomosci24.plŹródło: Krakowskie "Targi Wielkanocne" już 30 marca


Podobne wiadomosci:

  • Wielkanocne pieczenie łączy pokolenia
  • Kolorowe wielkanocne jarmarki…
  • Targi pszczelarskie w Niemczech
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis ekspresów do kawy lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format