Kraków. Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku rozpoczął się w sobotę na placu Wolnica w Krakowie. Impreza, która potrwa do niedzieli, jest największym regionalnym wydarzeniem promującym małopolskich producentów, produkty oraz potrawy lokalne i tradycyjne.

<!–1–> W finale tegorocznej edycji festiwalu znalazło się 45 produktów i dań regionalnych, które zyskały uznanie publiczności oraz jury podczas czerwcowych i lipcowych kiermaszów półfinałowych. Odbyły się one w największych miastach regionu: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Nowym Targu oraz Miechowie.

W sobotę i w niedzielę publiczność uczestnicząca w plebiscycie będzie nagradzać wybrane przez siebie produkty w każdej z czterech kategorii konkursowych: „Ekologiczne przysmaki”, „Tradycyjne specjały”, „Smakołyki z legendą” oraz „Jak u mamy”.

Podczas kiermaszu kulinarnego na smakoszy czeka 50 stoisk z małopolskimi produktami takimi jak: tradycyjne wędliny, sery, miody, wyroby piekarnicze, pierogi, przetwory owocowe i warzywne.

Spośród wszystkich półfinalistów specjalna komisja konkursowa wybierze najlepszych i przyzna Grand Prix oraz drugie i trzecie miejsce w ramach konkursu dodatkowego, który odbywa się pod hasłem „Małopolski Smak”.

Organizatorem Małopolskiego Festiwalu Smaku jest województwo małopolskie. W ubiegłorocznej, piątej edycji tego konkursu zwycięzcami zostały m.in. wędlina „zadek po pańsku”, miód wielokwiatowy leśny oraz wędzonka z Jabłonki. W finale na krakowskim placu Wolnica uczestniczyło wtedy około 50 tysięcy gości.

Małopolski Festiwal Smaku to nie jedyna impreza, która pozwala zapoznać się z tradycją kulinarną Małopolski. Od 2009 roku organizowane są także świąteczne kiermasze promujące małopolskie produkty regionalne: Wigilijny Małopolski Smak oraz Wielkanocny Małopolski Smak.

Źródło: PAP

Źródło: Kraków. Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku


Podobne wiadomosci:

  • Dziesiątki wydarzeń na festiwalu filmów ekologicznych
  • Kraków jest bardziej zanieczyszczony od Katowic?
  • V Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin