Konsekwencje ekonomiczne nadwagi

Źródło: www.sxc.hu

To już kolejny artykuł z serii, w której dowiadujesz się na temat nadwagi, otyłości oraz ich konsekwencji. To bardzo ważne, aby mieć świadomość tego, iż jest to poważne schorzenie, które prowadzi do konsekwencji zdrowotnych ale nie tylko! 

Nadwaga i otyłość niestety nie tylko obciążają prywatne budżety domowe osób, które się z nimi borykają ale również budżet opieki zdrowotnej. Nie bez powodu USA prowadzi ofensywne kampanie społeczne, w których tak dużo mówi się na temat konieczności walki z nadwagą. Podobnie rzecz ma się również w Wielkiej Brytanii. Tam jednak wciąż jeszcze wiele osób nie dostrzega powagi problemu i próbuje go bagatelizować. Pisałam niedawno o programie telewizyjnym „Otyła i dumna”. Tego typu przekaz z pewnością nie zwróci uwagi tamtego społeczeństwa na to, jak wiele osób potrzebuje pomocy w związku ze swoją nadwagą. Jest to w zasadzie problem ostatnich dekad. Wcześniej z uwagi na niedobór jedzenia ludzie cierpieli raczej na niedowagę niż nadwagę. Niestety widać, że w społeczeństwach rozwiniętych nie można go uniknąć. Jedzenie jest zbyt dużą pokusą i niestety nie każdy potrafi się jej oprzeć. Większość z nas pada ofiarami reklam i sięga po produkty, które nie dość, że nie są zdrowe i tanie, to do tego są niezwykle kaloryczne. Tak naprawdę otyłość dużo kosztuje. Nadwyręża to znacznie domowy budżet. Należy bowiem wziąć pod uwagę to, że osoby otyłe odżywiają się w dużym stopniu żywnością wysokoprzetworzonej, a ta nie należy do najtańszych.

Źródło: Konsekwencje ekonomiczne nadwagi


Podobne wiadomosci:

  • Konsekwencje ekonomiczne nadwagi – część druga
  • Glutaminian sodu zwiększa ryzyko nadwagi
  • Konsekwencje wyroku ETS w sprawie miodu z pyłkiem GMO
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format drukowanie z internetu