Konkurs na wzorową pasiekę w gminie Polkowice

Stan pasieki i jej estetyka, wyposażenie oraz wzornictwo i kolorystyka uli – to najważniejsze elementy, które będą oceniane w ogłoszonym przez gminę Polkowice konkursie na „Wzorową pasiekę w 2012 r.”. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na wrzesień. 

 

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa polkowickiego Urzędu Gminy Ewa Szczecińska – Zielińska, konkurs będzie się odbywać w dwóch kategoriach – do 30 rodzin pszczelich i od 30 do 80 rodzin pszczelich.

Jego celem jest m.in. wspieranie rolnictwa ekologicznego, większe pozyskiwanie produktów pszczelich takich jak miód, wosk czy pyłek kwiatowy, a także ochrona oraz poprawa higieny i estetyki istniejących pasiek. 

„Pszczelarstwo to bardzo trudne, czasochłonne i pracochłonne zajęcie. Nasz konkurs to forma docenienia pracy polkowickich pszczelarzy, jak również popularyzacja wyrobów pszczelarskich” – dodała inspektor ds. produkcji rolnej i leśnictwa w polkowickim Urzędzie Gminy Janina Samborska-Suchodolska.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 15 czerwca. Przegląd pasiek zostanie przeprowadzony przez czteroosobową komisję konkursową w drugiej połowie sierpnia. Komisja będzie oceniała m.in. wygląd i utrzymanie pasieczyska, jego wyposażenie, udział i zaangażowanie pszczelarza w powiększaniu liczby pszczół czy stosowane metody gospodarki pasiecznej.

Wyniki rywalizacji ogłoszone zostaną we wrześniu; pula nagród w konkursie wynosi blisko 4 tys. zł.

Druki zgłoszeniowe i dokładny regulamin konkursu dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich Urzędu Gminy Polkowice oraz na stronach internetowych www.bip.ug.polkowice.pl i www.ekologia.polkowice.eu

Źródło: wyborcza.plŹródło: Konkurs na wzorową pasiekę w gminie Polkowice


Podobne wiadomosci:

  • Konkurs na relację z akcji „Sprzątanie Świata – Polska”
  • Konkurs dla Gmin „Lider Zielonej Energii”
  • Konkurs o Puchar Recyklingu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format