Koniec sezonu pszczelarskiego 2011

Nie dały się pogodzie. Sezon pszczelarski dobiega końca

Sezon pszczelarski dobiega końca. Był zdecydowanie lepszy niż w poprzednich latach. Pszczołom nie przeszkodziły ani groźne choroby, ani pogoda. Ten rok pokazał też, że miód i inne produkty pszczele sprzedają się coraz lepiej.

fot. arch

fot. arch
W pasiekach pszczelarzy ruch jest coraz mniejszy. O tym, że sezon się kończy świadczy zachowanie pszczół, których coraz mniej wylatuje do pracy.

Wbrew prognozom, to nie był zły sezon dla pszczelarzy – mówią specjaliści. Największym problemem była warroza – groźna choroba zabijająca pszczoły. Nie wpłynęło to jednak na ilość miodu.

Ten rok pokazał, że popyt na produkty pszczele rośnie. Klienci kupują przede wszystkim miody. Za kilogram miodu gryczanego trzeba zapłacić 25 złotych.

Lubelszczyzna jest uznawana za polskie zagłębie pszczelarskie. Jest tu 1,5 tysiąca pszczelarzy i Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli – jedyna taka szkoła w Europie. (TVP Lublin)

Źródło: Koniec sezonu pszczelarskiego 2011


Podobne wiadomosci:

  • Podsumowanie sezonu pszczelarskiego 2012
  • Otwarcie sezonu pszczelarskiego 2011 Poznań
  • Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego w firmie Łysoń
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie naprawa ekspresów odkamienianie ekspresów kawowych