Kawa pomaga w walce z rakiem piersi!


Źródło: www.sxc.hu
Zgodnie z informacją opublikowaną przez „Breast Cancer Research” wypijanie więcej niż pięciu filiżanek kawy dziennie zmniejsza aż o połowę ryzyko zachorowania na agresywną postać raka piersi. Nie występują w nich bowiem receptory estrogenów. Napój ten pozytywnie może wpłynąć na profilaktykę nowotworową. 
Agresywna postać raka piersi stanowi aż jedną czwartą wszystkich przypadków zachorowania na ten właśnie nowotwór. Jest on niezwykle niebezpieczny z uwagi na fakt, iż jest bardzo odporny na leczenie. Każdego roku setki kobiet umiera z jego powodu. W związku z tym profilaktyka choroby nowotworowej piersi jest niezwykle ważna. Doniesienia o pozytywnym wpływie kawy w walce z tego typu problemem jest światełkiem w tunelu. To odkrycie może pomóc w znalezieniu sposobu na to, jak uratować tysiące kobiet uratować przed śmiercią. Eksperci podkreślają jednak, że badania te wymagają powtórzenia. Z kolei kobiety, które boją się o swoje życie powinny nie tyle zmniejszyć ilość pitej kawy, co zmienić swój styl życia, pić mniej alkoholu, zwiększyć ilość ruchy oraz zadbać o właściwą masę ciała. To wszystko jest naprawdę bardzo ważne. Szwedzcy naukowcy zapowiadają, iż lepiej zbadają związek pomiędzy kawą a rakiem piersi. W chwili obecnej nie wiadomo, który ze składników kawy mógł mieć ewentualnie działanie, które zapobiega nowotworom.

Źródło: Kawa pomaga w walce z rakiem piersi!


Podobne wiadomosci:

  • Powinnaś to wiedzieć – kawa pomaga w walce z rakiem piersi!
  • Rak piersi boi się kawy?
  • Kawa wcale nie szkodzi? „Nie ma ryzyka”
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów do kawy lublin