Kampania dezinformacji wobec wymierania pszczół…

Pszczoły a GMO. Normalnie serial brazylijski. Najpierw przeciwnicy GMO wzięli udział w „Marszu w obronie pszczół”, w świat poszła informacja, że polskie pszczoły giną z powodu GMO (z czego organizatorzy byli bardzo dumni), choć należy pamiętać, że w Polsce w zasadzie nie ma upraw GMO, więc nie mogły one wywołać zjawiska CCD. Dzień wcześniej Minister Sawicki przedstawił dane z których wynika, że pszczoły mają się najlepiej od roku 2003. Protestu nie poparł również Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy.
W wywiadzie dla Wyborczej, prof. Wilde (Kierownik Katedry Pszczelarstwa) powiedział: „A co z żywnością genetycznie modyfikowaną, przeciwko której protestują pszczelarze? … wszystkie dotychczasowe badania nie potwierdziły takiego zagrożenia.„. Dwa dni temu ukazały się również dwie publikacje w czasopiśmie Science, w których wykazano, że główną przyczyną wymierania pszczół są niektóre pestycydy używane w rolnictwie (głównie z grupy neonikotynoidów).
Czytaj więcej…

 Źródło: chrońmy pszczołyŹródło: Kampania dezinformacji wobec wymierania pszczół…


Podobne wiadomosci:

  • „Porozmawiajmy o łupkach” – kampania Ministerstwa Środowiska
  • Masowe wymieranie pszczół. W Polsce co sekundę ginie 105 pszczół
  • Kampania „Bałtyk – nasze morze 2015!”
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum