Jesteś tym, co jesz. A czy wiesz, jak opakowanie wpływa na twoje jedzenie?

Większość produktów spożywczych musi być sprzedawana w opakowaniu, które po opróżnieniu staje się odpadem. Aby zmniejszyć ilość generowanych śmieci, producenci coraz częściej decydują się na tworzenie opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu. Muszą jednak pamiętać, że opakowania z recyklatów muszą spełniać szereg wymogów.

Na temat wymagań prawnych materiałów do kontaktu z żywnością w Gazecie Wyborczej przybliżył Patryk Kalinowski. Prawnik FoodLaw przypomniał, że opakowania wykorzystujące tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu muszą uzyskać unijne zezwolenie i są objęty systemem jakości, a także odniósł się do procedowanych przepisów nakładających obowiązek stosowania określonej ilości surowca z recyklingu w butelkach.

Zapraszamy do lektury pełnej wersji artykułu, którą znajdą Państwo TUTAJ. Publikacja jest częścią cyklu edukacyjnego „Jedna planeta. Jedno życie. Żywność”, który prowadzimy wspólnie z Gazetą Wyborczą.

Artykuł Jesteś tym, co jesz. A czy wiesz, jak opakowanie wpływa na twoje jedzenie? pochodzi z serwisu Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.

Źródło: Jesteś tym, co jesz. A czy wiesz, jak opakowanie wpływa na twoje jedzenie?


Podobne wiadomosci:

  • Czy wiesz co jesz?
  • Jesteś tym co jesz
  • Czy wiesz, że jedzenie ma wpływ na Twoje samopoczucie?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin