Jeśli śniadanie to tylko płatki!

Źródło: www.sxc.hu
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jego zadaniem jest dostarczenie do naszego organizmu wartości odżywczych i składników mineralnych na cały dzień. W związku z tym powinno ono być energetyczne i zdrowe. 

Nic natomiast nie da nam takiej siły do działania jak płatki! Rano najlepiej jest spożyć płatki z mlekiem lub też jogurtem. Okazuje się bowiem, że to jakie pokarmy spożywamy na śniadanie determinują w dużym stopniu wybór kolejnych produktów zjadanych w ciągu dnia. Dlatego też płatki śniadaniowe stanowią doskonały sposób na zdrowe rozpoczęcie każdego dnia. Warto również zwrócić uwagę na inny aspekt tego typu pokarmu. Płatki nie wymagają od Ciebie dużych umiejętności kulinarnych i można je przygotować w ciągu zaledwie kilku minut. Najważniejszym ich składnikiem jest błonnik. To on wspomaga trawienie oraz obniża poziom złego cholesterolu w naszej krwi. Dlatego też składnik ten jest niezwykle zdrowy i warto dostarczać go w swojej codziennej diecie. Należy jednak wiedzieć, że produkty zawierające ten składnik wchłaniane są przez nasz organizm nieco wolniej z uwagi na to, iż błonnik nie jest trawiony. Stąd też dłużej czujemy nasycenie i nie sięgamy po przekąskę już po kilku minutach od zjedzenia posiłku. Najwięcej tego cennego dla naszego organizmu składnika zawierają oczywiście warzywa i owoce. Nie mniej jednak skutecznym sposobem na to, aby dostarczyć do organizmu właściwą porcję dzienną błonnika jest także miseczka lub talerz płatków śniadaniowych.

Źródło: Jeśli śniadanie to tylko płatki!


Podobne wiadomosci:

  • Jeśli śniadanie to tylko płatki!
  • Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia – część druga
  • Dietetyczne śniadanie – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy drukowanie z internetu skanowanie lublin