Jak żyć zdrowo?


Źródło: www.sxc.hu
Każdy z nas chciałby wyglądać atrakcyjnie a jednocześnie nie tracić codziennie kilku godzin na męczące ćwiczenia. Już niewielka zmiana naszych dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych pozwoli nam na zdrowe życie. 
Od dziecka wiemy, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. To ono dostarcza nam energii na cały dzień. Nie powinniśmy, zatem z niego rezygnować. Na drugie śniadanie warto spożyć coś lekkiego i pożywnego. Może to być owoc lub niewielki serek. Popołudnie to najpóźniejszy czas na obiad, który z założenia jest naszym najbardziej sytym posiłkiem. To on dostarcza nam większości składników odżywczych. Trzeci główny posiłek spożywamy ok. 3 godzin przed snem. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek związanych z układem trawiennym. Objadanie się późnym wieczorem powoduję, że w nocy, kiedy organizm powinien odpoczywać musi koncentrować się przede wszystkim na trawieniu pokarmu. Wówczas pojawiają się nieprzyjemne sny i uporczywe zaparcia. Warto pamiętać, że przygotowując w ciągu dnia posiłki musimy zadbać, aby znajdowały się w nich wszystkie niezbędne nam do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Źródło: Jak żyć zdrowo?


Podobne wiadomosci:

  • Polacy chcą jeść zdrowo. Polska może stać się europejskim liderem produkcji żywności ekologicznej
  • Nauczą jak zdrowo jeść
  • Schudnij zdrowo – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan