Jak poprawić kondycję skóry włosów i głowy po zimie?

Źródło: www.sxc.hu
Zima to ciężki czas dla naszej skóry oraz włosów. Niska temperatura, chłodny wiatr oraz wszechobecne czapki powodują, że nasze włosy zaczynają się elektryzować i tracą połysk. Zła kondycja skóry i włosów to także efekt złej, nieracjonalnej diety.

Wiosna to doskonały czas na to, aby ze szczególną uwagą przyjrzeć się kondycji skóry i włosów. Z pewnością nie jest ona teraz najlepsza ale w krótkim czasie możesz ją poprawić. Postaw na warzywa i owoce oraz pełnowartościowe białko. Znajdziesz je w chudym drobiu, rybach oraz chudych produktach mlecznych. Ich najważniejszą zaletą są aminokwasy, które odbudują zniszczoną w trakcie zimy strukturę włosów, skóry czy paznokci. Bardzo ważne jest również dostarczenie odpowiedniej dawki witaminy A. Tą również znajdziesz w produktach mlecznych i rybach. Włącz do swojego jadłospisu także żółto-pomarańczowe owoce takie jak brzoskwinie, morele, melony oraz inne. Nie zapominaj także o wspomnianych wyżej warzywach. Witamina A znajduje się m.in. w marchwi, czerwonej papryce, dyni, szpinaku, brokułach, pomidorach czy brukselce.  Istotnym składnikiem jest również żelazo. Najlepsze będzie to, które pochodzi z produktów zwierzęcych ponieważ jest łatwo przyswajalne. Pamiętaj także o odpowiedniej dawce cynku. Składnik ten także znajdziesz w produktach mlecznych oraz mięsnych a także grubych kaszach i ciemnym pieczywie.

Źródło: Jak poprawić kondycję skóry włosów i głowy po zimie?


Podobne wiadomosci:

  • Gaz łupkowy uderza do głowy
  • Szampony do nawilżania włosów
  • Sposoby na wypadanie włosów typu męskiego
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie plakaty lublin