Jak bezpiecznie pozbyć się parę kilogramów? – część pierwsza

Każda z nas stając na wadze zastanawia się w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie pozbyć się parę kilogramów. Przykre doświadczenia z dietami powodują, że trudno jest nam ponownie próbować dziwnych i nieskutecznych specyfików. Obawiamy się tzw. efektu jo-jo często występującego po odstawieniu diety. Warto pamiętać, że aby uzyskać wymarzoną sylwetkę i jednocześnie nie narażać naszego organizmu na niebezpieczeństwo musimy dokładnie przemyśleć każdy etap naszego działania. Tylko racjonalne odchodzenie przyniesie nam pełną satysfakcję.
Warto zacząć od zmniejszenia porcji zjadanych posiłków. Mitem jest przekonanie, że aby szybko powrócić do swojego pierwotnego rozmiaru najlepiej zrezygnować z jedzenia. Takie pochopne działanie może wyrządzić nam bardzo dużo krzywdy. Musimy pamiętać, że wraz z pokarmem do naszego organizmu są dostarczane wszystkie niezbędne składniki odżywcze. To dzięki nim możemy prawidłowo funkcjonować. Szczególnie nastolatki często zapominają, że synonimem diety nie jest głodówka.
Chcąc pozbyć się zbędnych centymetrów warto zacząć od odstawienia wszelkich słodyczy i fast foodów. Zawierają one bowiem tzw. puste węglowodany odpowiedzialne za przybieranie wagi. Zjadane posiłki powinny być lekkie i bogate w różnego rodzaju składniki odżywcze głównie witaminy i błonnik. Nie możemy także zapominać o spożywaniu dużej ilości wody zwłaszcza w upalne dni. Odstawienie płynów może doprowadzić do bardzo przykrego odwodnienia organizmu.

Źródło: Jak bezpiecznie pozbyć się parę kilogramów? – część pierwsza


Podobne wiadomosci:

  • Jak bezpiecznie pozbyć się parę kilogramów? – część druga
  • Skorpiony „świecą”, aby sprawdzić, czy mogą bezpiecznie opuścić kryjówkę
  • Jak pozbyć się mrówek…
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin