Inwazja pszczół w Berlinie

Inwazja pszczół w BerlinieZa kilka tygodni mieszkańcy Berlina będą na każdym kroku otoczeni przez pszczoły. Niemieccy przyrodnicy wpadli na kontrowersyjny pomysł: założą w stolicy ule pszczół – także na Bundestagu.

Hans Oberländer z Uniwersytetu Humboldta mówi, że to forma niecodziennej kampanii informacyjnej, która ma zwrócić uwagę ludzi na rolę jaką pszczoły odgrywają w przyrodzie i masowe wymieranie tych owadów z powodu nadmiaru pestycydów stosowanych w rolnictwie.

Ule pojawią się jeszcze w marcu na dachach budynków w centrum Berlina – m.in. na budynku parlamentu, uniwersytetu, na Wyspie Muzeów czy katedrze.

W przeciwieństwie do os, które zjadają resztki, pszczoły żywią się nektarem więc nie powinny denerwować mieszkańców i turystów w czasie posiłków na świeżym powietrzu – mówi Corinna Hölzer, jedna ze współorganizatorek akcji.

Źródło: sfora.pl

Źródło: Inwazja pszczół w Berlinie


Podobne wiadomosci:

  • Zielony Tydzień w Berlinie
  • Inwazja rojów pszczół sparaliżowała lotnisko
  • Protest przeciwko GMO w Berlinie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin