Ekologia w domach

Stan środowiska naturalnego na świecie pogarsza się w zastraszającym tempie. Różne organizacje światowe zauważają wzrost nasycenia atmosfery dwutlenkiem węgla, obniżanie się poziomu wód gruntowych, ocieplenie klimatu, wysychanie rzek, powstawanie „dziury” ozonowej w stratosferze, katastrofalne burze, topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz oraz zamieranie raf koralowych. Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje, z tą różnicą, że nasze oddziaływanie jest często destrukcyjne.

Znaczną część tych niewłaściwych działań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku, czyli próbując prowadzić ekologiczny tryb życia. Podążając za ideą “najpierw myśl na małą skalę” zastanówmy się, co można zmienić w funkcjonowaniu naszych gospodarstw domowych. Wystarczy zmienić pewne nasze codzienne przyzwyczajenia, co w szerszym ujęciu może spowodować poprawę stanu przyrody jaka nas otacza. W czasach globalnej gospodarki każdy z nas ma bowiem wpływ nie tylko na środowisko w którym żyje, ale również pośrednio na stan ekosystemów na całym świecie. Zachęcam do zapoznania z zamieszczoną prezentacją, która niejednokrotnie uświadomi nam podstawowe błędy w funkcjonowaniu naszych gospodarstw domowych.

Źródło: Ekologia w domach


Podobne wiadomosci:

  • Drukarki 3D w naszych domach już za 2 lata?
  • Energooszczędność w niemieckich domach
  • Zużycie energii w domach i firmach można w łatwy sposób obniżyć o 1/5
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format cyfrowe kopiarki warszawa kolorowe skanowanie lublin