Duże śniadanie? Czy rzeczywiście pomoże Ci schudnąć?

Źródło:www.sxc.hu

Każdy wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem spożywanym w ciągu dnia. Czy wiesz jednak, że naukowcy udowodnili, że niezależnie od tego jak duże zjesz śniadanie liczba kalorii przyswajanych w trakcie spożywania kolejnych posiłków w ciągu dnia jest taka sama?

Problem tego jak duże należy zjeść śniadanie, aby utrzymać wymarzoną sylwetkę stanowił przedmiot dyskusji dietetyków i osób odchudzających się już od bardzo dawna. Poglądy na ten temat były różne. Niektórzy uważali, że śniadanie trzeba zjeść bardzo duże, inni, że małe a jeszcze inni, że wcale. Jaka jest prawda? Próbował do niej dotrzeć Dr Volker Schusdziarra z Else-Kroner-Fresenius Center of Nutritional Medicine. W tym celu przebadał 300 osób, których zadaniem było skrupulatne zapisywanie wszystkich spożywanych posiłków. Część uczestników badania spożywała obfite śniadanie, część małe a jeszcze inni wcale. Jak się okazało niezależnie od tego jak duże śniadanie spożyli uczestnicy jedli oni praktycznie takie same duże porcje pokarmów na obiad oraz kolację. Co to dla nas oznacza? Oznacza to bowiem, że Ci którzy spożyli większe śniadanie pochłaniali dziennie określoną dawkę kalorii więcej niż Ci którzy spożyli niewielkie śniadanie lub wcale z niego zrezygnowali. Jedyną zatem korzyścią wynikającą z obfitego śniadania było dłuższe uczucie sytości, które niwelowało konieczność spożycia drugiego śniadania. Nie mniej jednak liczba kalorii spożytych w trakcie obfitego śniadania i tak była większa niż u osób, które decydowały się na tą przekąskę.

Źródło: Duże śniadanie? Czy rzeczywiście pomoże Ci schudnąć?


Podobne wiadomosci:

  • Drugie śniadanie najczęściej pomijanym posiłkiem
  • Śniadanie dla ucznia powinno dostarczać składników odżywczych, które pomogą w koncentracji
  • Wysokobiałkowe śniadanie ogranicza zachcianki
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin