Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia


Źródło: www.sxc.hu
Każdy z nas nie raz słyszał, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, jaki spożywamy w ciągu dnia. Choć o tym wiemy, to okazuje się, że nie zawsze się do tego stosujemy. W praktyce bardzo często wychodzimy z domu bez śniadania, a to nie jest dobre rozwiązanie.
Dlaczego zjedzenie dobrego śniadania jest aż tak ważne? Przede wszystkim ze względu na to, że aby działać potrzebujesz energii. Nie jesteś jej w stanie dostarczyć do swojego organizmu w inny sposób, jak za pomocą pożywienia. Dlatego też powinieneś zawsze przywiązywać dużą uwagę, do tego, aby nie wychodzić z domu bez śniadania. Pamiętaj, że dobre śniadanie sprawi, że będzie Ci cieplej (to ważne szczególnie porą zimową). Jest to podstawowy posiłek, który jednocześnie pozwoli Ci na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Śniadanie powinno być jednak zdrowe a nie tylko smaczne. Żeby mogło uchodzić za dobre powinno dostarczać Ci odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów. Musi ono również zostać odpowiednio przygotowane. Dobrze jeśli nie będzie bardzo kaloryczne ale powinno dostarczać Ci energii więc nieco kalorii musi się w nim znajdować. Najbardziej popularne pokarmy spożywane podczas tego pierwszego posiłku to płatki śniadaniowe z mlekiem. Bardzo wiele osób decyduje się również na muszli, które jest bardzo pożywne i jednocześnie smaczne. Dla wielu śniadanie oznacza po prostu kanapki, które mogą być przygotowane z wędliną ale również z warzywami. Te również są zdrowe i do tego pożywne.

Źródło: Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia


Podobne wiadomosci:

  • Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia – część druga
  • Dietetyczne śniadanie
  • Wysokobiałkowe śniadanie ogranicza zachcianki
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin kserokopiarki kopiarki warszawa tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy