Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia – część druga


Źródło:www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci jak ważne jest to, aby każdy dzień rozpoczynać od śniadania. Nie powinieneś bez niego ruszać się w ogóle z domu! Jest to bowiem najważniejszy posiłek w ciągu dnia i dostarcza on energii na cały długi dzień wyzwań.
Powiedziałam Ci już co nieco na temat naszych śniadaniowych preferencji. Co mam na myśli mówiąc dobre śniadanie? Dobre śniadanie to przede wszystkim śniadanie wartościowe. Jeśli np. zjesz rano kawałek wczorajszej pizzy, to co prawda zapełnisz żołądek i nie będziesz odczuwał głodu ale nie możesz powiedzieć, że zjadłeś dobre śniadanie. Inaczej jeśli np. przygotujesz sobie rano sałatkę warzywną ze swoich ulubionych produktów. Jest to mało kaloryczne śniadanie, które jednocześnie stanowi doskonałą bombę witaminową. Choć może Ci się to wydawać mało ważne, to w praktyce to właśnie od witamin i mikroelementów zależy Twoje samopoczucie oraz to, czy będziesz czuł się zmęczony czy nie. Nie doceniamy często ich roli i zapominamy o ich walorach, a są one naprawdę niekwestionowane. Nie oznacza to bynajmniej, że tylko warzywa stanowią dobrą propozycję na rozpoczęcie nowego dnia. Tak naprawdę jeśli się odpowiednio postarasz, to każdego dnia możesz sobie zafundować naprawdę bardzo pożywne śniadanie. Jedzenie bowiem codziennie sałatki warzywnej byłoby dla Ciebie co najmniej nużące. Podejrzewam, że po kilku dniach miał byś już jej całkowicie dość.

Źródło: Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Dobre śniadanie na rozpoczęcie dnia
  • Dietetyczne śniadanie – część druga
  • Szybkie śniadanie – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy plakaty lublin