Dlaczego nadwaga jest taka niebezpieczna

Źródło: www.sxc.hu
Problem nadwagi oraz otyłości staje się coraz bardziej powszechny. Z roku na rok boryka się z nim coraz więcej osób. Odpowiedzialnością za to możemy obarczyć przede wszystkim zmianę nawyków żywieniowych. Jemy dużo, szybko i niezdrowo.
Większa masa ciała stała się charakterystyczna już nie tylko dla Amerykanów. Problem ten dotyczy również populacji europejskiej. Coraz więcej krajów zaczyna zatem zwracać uwagę na edukację w zakresie zdrowego odżywiania. Nasz ciągły pośpiech sprawia, że coraz częściej sięgamy po Fast foody, które możemy dostać praktycznie wszędzie i bardzo szybko zaspokoić w ten sposób swój głód. Nie jest to jednak bynajmniej dobre rozwiązanie. W Polsce problem nadwagi i otyłości coraz częściej dotyczy najmłodszej grupy wiekowej – dzieci. Dlaczego? Do tej pory naturalne było to, że dzieci dużo czas spędzały na zabawie opartej o aktywność fizyczną na wolnym powietrzu. Dziś zamiast tego znacznie więcej czasu spędzają one przed ekranem telewizora czy komputera. Dodatkowo rodzice uczą je spożywania niezdrowych przekąsek takich jak chipsy czy słodycze. W efekcie coraz więcej nastolatków boryka się z nadwagą a nie rzadko także otyłością. Bez zmiany postrzegania rzeczywistości i tym samym wprowadzenia nowych nawyków żywieniowych zażegnanie tego problemu wydaje się być niemożliwe. Należy mówić jasno i wyraźnie, że nadwaga nie jest defektem kosmetycznym. Pociąga ona za sobą szereg poważnych konsekwencji. Sama otyłość zagraża natomiast już nie tylko zdrowiu ale również życiu pacjenta. Dlatego też walka z nią jest jak najbardziej uzasadniona.

Źródło: Dlaczego nadwaga jest taka niebezpieczna


Podobne wiadomosci:

  • Dlaczego nadwaga jest taka niebezpieczna – część trzecia
  • Dlaczego nadwaga jest taka niebezpieczna – część druga
  • Dlaczego nadwaga jest taka niebezpieczna – część czwarta
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format drukowanie z internetu