Dietetyczne śniadanie

Źródło: www.sxc.hu

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ważne jest to, aby było ono możliwie jak najbardziej pożywne i jeśli aktualnie przebywasz na diecie odchudzającej lekkie i mało kaloryczne. Powinno Ci ono dostarczyć możliwie jak największej ilości składników odżywczych oraz mineralnych.
Śniadanie jest tak naprawdę posiłkiem, które powinno dać nam siłę do działania na cały dzień. Dzięki niemu powinniśmy nabrać energii i móc działać z możliwie jak największą efektywnością. Najważniejsze jest to, żeby zjeść je szczególnie w okresie zimowym. Jeśli wyjdziesz z domu bez śniadania chłód będzie Ci bowiem znacznie bardziej dokuczał. Co mogę Ci zatem zaproponować na śniadanie? Z pewnością pożywne i zarazem mało kaloryczne są płatki śniadaniowe na mleku. Możesz kupić sobie np. muszli tropikalne lub też z orzechami. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań smakowych. Oczywiście najmniej kaloryczne będą czyste płatki, niemniej jednak nie ma co popadać w paranoję. Jeśli znacznie bardziej smakują Ci płatki, które zawierają nieco większą ilość kalorii, zdecyduj się na nie. Ważne jest przecież to, żebyśmy jedli nie tylko zdrowo ale również smacznie. Dzięki temu będzie Ci znacznie łatwiej utrzymać dietę i tym samym zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Jeśli będziesz się natomiast katowała pokarmami, które z ledwością przechodzą Ci przez gardło może się szybko okazać, że Twoja motywacja zaniknie i stracisz zapał do dalszego zdrowego odżywiania. Powinniśmy przestać kojarzyć dietę ze spożywaniem mało smacznych posiłków, które konsystencją przypominają papkę papierową. Dania dietetyczne też mogą być zdrowe!

Źródło: Dietetyczne śniadanie


Podobne wiadomosci:

  • Dietetyczne śniadanie – część druga
  • Dietetyczne śniadanie
  • Drugie śniadanie najczęściej pomijanym posiłkiem
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin kopiowanie kopiarki warszawa serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa