Dietetyczne przekąski


Źródło: www.sxc.hu
Na tym blogu już nie raz mówiliśmy na temat dietetycznych przekąsek. Tak naprawdę przekąska jest takim rodzajem pożywienia, w przypadku którego bardzo trudno do dietetyczny charakter. Kiedy bowiem sięgamy po przekąskę? Wtedy, gdy nachodzi nas ochota, aby coś zjeść – zwykle coś niezdrowego lub słodkiego. Jak się jej zatem oprzeć?
Przede wszystkim musisz sobie zdać sprawę z tego, że przekąski (oczywiście chodzi mi tutaj o te niezdrowe) są najgorszym wrogiem Twojej diety. Jeśli marzysz o utrzymaniu ładnej i zgrabnej sylwetki, to powinnaś je jak najszybciej wyeliminować ze swojej diety. Nie są one bowiem ani pożywne ani też nie dostarczają Ci żadnych potrzebnych składników odżywczych czy mikroelementów. Sięgamy po nie przede wszystkim wtedy, gdy mamy zły nastrój i chcemy sobie jakoś poprawić humor. Wówczas tłumaczymy sobie, że przecież zasługujemy na odrobinę przyjemności w postaci kilku kostek słodkiej czekolady czy też szklanki gazowanego napoju. Zdarza się, ze objadamy się bezkarnie chipsami siedząc na kanapie i oglądając nasz ulubiony film. To naprawdę nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli nie zaprzestaniesz tego typu praktyk, z pewnością już po kilku tygodniach zauważysz przyrost kilogramów. Takie podjadanie w ciągu dnia szczególnie niebezpieczne jest jesienią i zimą. W tym czasie bowiem spada nasza aktywność fizyczna i tym samym stajemy się bardziej bierni. Jednocześnie podjadając dostarczamy do organizmu kalorie, które nie zostaną przemienione w energię bo jej po prostu nie potrzebujemy i tym samym odłożą się w postaci tłuszczyku.

Źródło: Dietetyczne przekąski


Podobne wiadomosci:

  • Dietetyczne przekąski – część druga
  • Letnie przekąski – część druga
  • Letnie przekąski – część czwarta
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wydruki z internetu lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format