Dieta wodna


Źródło: www.sxc.hu
Dieta wodna jest dość ciekawym i niezbyt trudnym programem żywieniowym. Stosować ją może prawie każdy. Warto ją również łączyć z innymi dietami. Woda nie tylko doskonale oczyszcza nasz organizm ale także powoduje, że czujemy się syci i nie odczuwamy tym samym głodu. 
Każdy wie, że spożywanie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dietetycy i lekarze zalecają, aby pić jej przynajmniej 2 litry każdego dnia. Warto również wiedzieć, że woda jest Twoim doskonałym sprzymierzeńcem w trakcie stosowania diety. Jest to idealny sposób na zabicie towarzyszącego nam wówczas uczucia głodu. Wypełniając żołądek płynem czujemy się bardziej syci i tym samym łatwiej nam wytrwać na diecie. Picie wody redukuje również ryzyko wystąpienia negatywnych objawów ze strony układu pokarmowego – tj. wzdęcia, bóle brzucha oraz zaparcia. 
Oczywiście dietę wodną jak każdą inną należy stosować z należytą ostrożnością. Sama woda nie wystarczy nam do tego, aby mieć energię na wykonywanie codziennych prac. Dlatego też należy ją pić często ale w małych ilościach i koniecznie uzupełniać lekkostrawnymi posiłkami. Rozsądne stosowanie diety wodnej pozwala nam uniknąć efektu jo-jo, którego tak  bardzo się zawsze obawiamy. Jest to zatem nie tylko skuteczny program żywieniowy, ale pozwala nam również utrzymać jego efekty na  dłużej.  W ciągu doby należy spożyć około 2 litrów wody. Unikamy przy tym cukrów oraz tłuszczów. Przede wszystkim należy zrezygnować ze słodzonych napojów typu coca-cola, pepsi itp. Jeśli pijesz kawę zastąp ją kawą zbożową. W trakcie stosowanie diety wodnej unikaj również sera i mleka krowiego, a do potraw dodawaj oliwę z oliwek. Zanim pójdziesz spać powinnaś również wypić herbatkę o działaniu oczyszczającym. Koniecznie zrezygnuj z jedzenia typu fast-food oraz chipsów i czekolady.

Źródło: Dieta wodna


Podobne wiadomosci:

  • Rekord wydatków na ochronę środowiska i gospodarkę wodną
  • Elektrownia wodna w Rzeszowie będzie gotowa za pół roku
  • ZAPROSZENIE NA WARSZTATY PT. „GOSPODARKA WODNA I ODPADOWA W PROCESIE POSZUKIWANIA I WYDOBYCIA GAZU Z ŁUPKÓW”
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki z internetu lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format