Dieta na włosy i paznokcie

 Źródło:www.sxc.hu
Włosy i paznokcie to najważniejsze atrybuty kobiety. To właśnie dzięki nim czujemy się piękne oraz pociągające. Nic więc dziwnego, że chciałybyśmy, aby nasze włosy i paznokcie były naprawdę zdrowe, mocne i lśniące.
Na stan naszych włosów i paznokci wpływ ma wiele czynników. Nie mniej jednak tym najważniejszym i zarazem tym,  który możemy w każdej chwili zmienić jest sposób odżywiania. Odpowiednia dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy, pierwiastki i minerały sprawi, ze Twoje włosy i paznokcie będą piękne jak nigdy dotąd. Żadne kosmetyki (nawet te naturalne), ani tym bardziej suplementy diety nie zapewnią Ci takiego efektu jak właściwa dieta.
Poniżej przestawiamy Ci główne założenia programu żywieniowego, którego zadaniem jest przede wszystkim poprawa stanu włosów i paznokci. Oczywiście w trakcie jego trwania Twój organizm zyska znacznie więcej. Dieta na włosy i paznokcie ma Ci dostarczyć najważniejszych składników wpływających na ich prawidłowy wzrost i wygląd czyli: aminokwasy siarkowe, witaminy z grupy B, krzem oraz cynk. Wymienione składniki mają działanie odżywcze oraz są one budulcowe. Cynk znajduje się we wszystkich komórkach naszego ciała. Każda (nawet ta najmniejsza komórka) potrzebuje tego składnika do prawidłowego podziału. Ten ważny pierwiastek reguluje również pracę 300 enzymów. Aby sprawdzić czy poziom cynku w naszym organizmie jest odpowiedni wystarczy spojrzeć na paznokcie. Jego niedobór skutkuje łamiącą się i kruchą płytką. Paznokcie potrzebują tego pierwiastku  do prawidłowej syntezy białka. Cynk jest także zaliczany do najważniejszych, obok żelaza i miedzi mikroelementów niezbędnych włosom.

Źródło: Dieta na włosy i paznokcie


Podobne wiadomosci:

  • Główne zasady diety na włosy i paznokcie
  • Gady i ptaki mają włosy
  • Dieta w sporcie – równie ważna, jak trening
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin plakaty lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie skanowanie dokumentacji lublin