Dieta dla kulturystów

Źródło: www.sxc.hu

Do tej pory na naszym blogu pojawiały się głównie wpisy, z których mogliśmy dowiedzieć się sporo na temat zdrowego stylu życia. Dotyczyły one zwykłych ludzi, takich jak my wszyscy. Tym razem natomiast chcielibyśmy Ci pokazać dietę stworzoną dla kulturystów.
 

Stosowanie tego typu diety z jednej strony pozytywnie wpływa na stan Twojego zdrowia, a z drugiej również pomoże w rozwijaniu muskulatury o jakiej marzysz. Jeśli ćwiczysz od dłuższego czasu, to zapewne zauważyłeś już, że to co jesz przekłada się na zdolność organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego i jednocześnie wpływa na kształtowanie mięśni. Aby móc właściwie trenować i zapewnić odpowiednie przyrost masy mięśniowej musisz stale dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych. Konieczne jest również przestrzeganie następujących zasad:
  • Spożywaj od 5 do 7 posiłków każdego dnia. Taki harmonogram przyspieszy przemianę materii oraz zwiększy również przyswajanie przez organizm substancji odżywczych.
  • Zachowaj proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami odżywczymi.
  1. Faza Siły – Białka 30%, Węglowodany 50%, Tłuszcze 20%,
  2. Faza Wzrostu – Białka 25%, Węglowodany 60%, Tłuszcze 15%,
  3. Faza Odchudzania – Białka 45%, Węglowodany 45%, Tłuszcze 10%,
  4. Faza Regeneracji – Białka 15%, Węglowodany 60%, Tłuszcze 25%,

  Źródło: Dieta dla kulturystów


  Podobne wiadomosci:

 • Dieta dla kulturystów – część druga
 • Dieta w sporcie – równie ważna, jak trening
 • Czy dieta CUD istnieje?
 • Skomentuj:

  You must be logged in to post a comment.

  skanowanie Lublin kopiowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum kopiowanie