Dieta dla kobiet karmiących piersią

Źródło: www.sxc.hu

Karmienie piersią jest dużym przywilejem. Nie każda kobieta może bowiem dać swojemu dziecku możliwość spożywania najzdrowszego dla niego pożywienia jakim jest właśnie mleko matki. Aby jednak utrzymać laktację oraz dostarczać dziecku możliwie jak największej dawki substancji odżywczych musisz zadbać o właściwą dietę.

Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące diety kobiet karmiących. Jeśli będziesz się ich trzymać Twój maluch z pewnością będzie się dobrze rozwijał i zarówno Ty jak i on będziecie zadowoleni. Warto wiedzieć, że to właśnie karmienie piersią uznawane jest za jedyny prawidłowy sposób odżywiania niemowląt. Tylko w ten sposób możemy im bowiem dostarczyć optymalnych dla zdrowia składników, które gwarantuje prawidłowy rozwój. Żadna syntetyczna mieszanka nie zastąpi Twojemu maluchowi Twojego mleka. Zawiera ono bowiem dokładnie tyle białka, węglowodanów, tłuszczów i składników mineralnych oraz witamin ile potrzebuje dziecko. O „dobrej jakości” mleko trzeba jednak dbać. Nie wystarczy jeść cokolwiek, aby dziecko mogło jeść naprawdę smaczne „posiłki”. Powinnaś wiedzieć, że wszystko co jesz przenika do Twojego krwioobiegu. Są więc substancje i składniki, których w trakcie laktacji powinnaś unikać jak ognia. Od innych natomiast wręcz przeciwnie nie powinnaś stronić jeśli chcesz zapewnić swojemu maluszkowi jak najlepsze warunki rozwoju. Twoja dieta przede wszystkim powinna być urozmaicona i bogata w płyny. Powinnaś jeść trzy główne posiłki w ciągu dnia oraz pamiętać o tym, aby nie przejadać się.

Źródło: Dieta dla kobiet karmiących piersią


Podobne wiadomosci:

  • Dieta dla kobiet karmiących piersią – część druga
  • Konsultacje w sprawie wartości odżywczej
  • Dieta wegan nie jest samowystarczalna
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie