Cytryny i limonki

Źródło: www.sxc.hu
Cytryny i limonki są do siebie na tyle podobne, że w praktyce często traktujemy je jako owoce posiadające takie same właściwości odżywcze. Warto wiedzieć, że tak jak większość owoców cytrusowych tak i te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie utleniania. 
Cytryny i limonki zawierają przede wszystkim witaminę C oraz wapń. Są to dwa najważniejsze składniki odżywcze, o których możemy mówić w ich przypadku. Właśnie z uwagi na te składniki są one szczególnie cenione i często spożywane. Ponadto stanowią one również cenne źródło witaminy PP.  W połączeniu z papają usprawniają one również proces trawienia, likwidują nadkwaśność (dzięki zawartości wapnia i fosforu – składniki te dostarczane są do krwi, kości oraz zębów i systemu nerwowego). Dlatego też jeśli należysz do osób nerwowych i nadpobudliwych to powinieneś włączyć do swojej diety właśnie soki z owoców cytrusowych w tym właśnie cytryny i limonki. 
Warto także wiedzieć, że wyżej opisane owoce pomagają także w walce z nieprzyjemnych zapachem z ust spowodowanym problemami z trawieniem. Aktorzy oraz inny celebryci, którym w sposób szczególny zależy na świeżym oddechu piją sok z limonek lub cytryn, rozcieńczony wodą, z dodatkiem miodu. Tego typu napój doskonale sprawdzi się również przy przeziębieniu. Wyżej opisane owoce mają bowiem również działanie antybakteryjne, co pomaga w zwalczaniu infekcji.

Źródło: Cytryny i limonki


Podobne wiadomosci:

  • Kozi ser z miodem
  • Imbir i miód dla zdrowia cud
  • Syrop z miodu cebuli i czosnku na przeziębienie i kaszel
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy drukowanie z internetu skanowanie lublin