Ćwiczysz – jedz banany! – część druga

Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części artykułu opisana została krótka historia bananów. Teraz zatem czas przejść do konkretów. Co sprawia, że owoc ten jest wprost idealną przekąską dla sportowców? Czy jest on kaloryczny i czy możemy go bez obaw spożywać będąc na diecie odchudzającej?
Przede wszystkim należy wiedzieć, że dla osób uprawiających sort banany są swoistą kopalnią niezwykle istotnych dla organizmu „dręczonego wysiłkiem fizycznym” składników. Przede wszystkim zawierają one łatwoprzetwarzalne węglowodany. Im bardziej dojrzały owoc tym więcej w nim cukrów prostych, a jednocześnie mniej skrobi. Banany są także idealnym wprost źródłem energii, która daje nam siłę do ćwiczeń. 100 gram dostarcza naszemu organizmowi około 100 kcal. Z kolei duża zawartość potasu sprawia, że sportowiec może się lepiej skoncentrować. Przeprowadzone badania wykazały, że regularne spożywanie bananów poprawia wyniki uczniów w trakcie testów. Warto także wiedzieć, że owoc ten reguluje ciśnienie krwi oraz gospodarkę wodną w organizmie. To z kolei jest bardzo ważne w przypadku długotrwałego wysiłku. Banany zawierają bardzo dużo białka  – 1,2 – 1,3  g w 100 g. Białko to składa się z podstawowych aminokwasów i dzięki temu doskonale nadaje się do budowy mięśni.

Źródło: Ćwiczysz – jedz banany! – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Ćwiczysz? Jedz banany!
  • Ćwiczysz? Powinnaś jeść banany! – część druga
  • Ćwiczysz? Powinnaś jeść banany!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan skanowanie dokumentacji lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie