Co dobrego skrywa w sobie szklanka mleka?- część druga

Coraz częściej mówi się o negatywnym wpływie mleka na nasz organizm. Nic bardziej mylnego. Mleko to bowiem doskonałe źródło nie tylko zdrowia, ale także urody. Zawarte w nim witaminy A i E pozytywnie wpływają na naszą skórę i opóźniają procesy starzenia się. 
Mleko posiada różnego rodzaju składniki, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Zatem osoby pragnące uzyskać wymarzoną sylwetkę powinny spożywać ok. dwie szklanki mleka dziennie. Dodatkowo jego picie zabezpiecza nas przed anemią, ponieważ zawarty w mleku kwas foliowy zwiększa przyswajanie żelaza.  Z kolei w kawasie mlekowym znajdują się bakterie, które znacznie podnoszą naszą odporność. Mleko bogate jest także w znaczne ilości takich składników odżywczych jak magnez, potas czy wapń. To one regulują prawidłową pracę mięśnia sercowego.
Dokonując zakupu mleka powinniśmy zwracać znaczną uwagę na informacje umieszczone na opakowaniu. Musimy pamiętać, że im więcej tłuszczu zawiera mleko tym mnie w nim wapnia. Najlepiej spożywać te charakteryzujące się nie większą zawartością tłuszczu niż 1,5 %. Ci, którzy nie przepadają za białym napojem mogą zastąpić go innymi produktami jak kefir, jogurt naturalny, czy ser. Odznaczają się one bowiem bardzo podobnymi właściwościami.
Warto pamiętać, że spożycie mleka nie musi ograniczać się do jego surowej postaci. Oprócz tradycyjnego spożywania dwóch szklanek mleka dziennie można wykonywać z niego różnego rodzaju przetwory jak np. budynie czy grysiki.

Źródło: Co dobrego skrywa w sobie szklanka mleka?- część druga


Podobne wiadomosci:

  • Co dobrego skrywa w sobie szklanka mleka?- część pierwsza
  • Ile tłuszczów trans skrywa masło i margaryna?
  • MIOWNIK
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin cyfrowe kserokopiarki warszawa kolorowe skanowanie dokumentacji lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format