Chcesz mieć piękną sylwetkę ? Jedz śniadanie zbożowe

Źródło:www.sxc.hu
Produkty zbożowe nie należą do najbardziej popularnych. Choć tak naprawdę są smaczne oraz zdrowe to wielu z nas woli tradycyjne pieczywo czy jogurty. Okazuje się, że kobiety, które spożywają na śniadanie produkty zbożowe są szczuplejsze niż ich koleżanki.
Korzystny efekt spożywania zbożowych śniadań dotyczy tylko kobiet. Ten przywilej nie został dany mężczyznom. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić tego faktu. Nie wiadomo także na czym polega to „cudowne działanie” produktów zbożowych. Nie jest do końca pewne to, że pomagają nam one w kontrolowaniu masy ciała. Być może efekt ich spożywania wynika z tego, że zawierają one dużą ilość błonnika, witamin i minerałów, które biorą udział w regulacji przemiany materii.  Badania wykazały, że w przypadku mężczyzn skład spożywanego śniadania ma niewielki wpływ na masę ciała.
Choć wyjaśnienie efektu spożywania zbożowych śniadań przez kobiety nie zostało wyjaśnione to naukowcy potwierdzili w trakcie badań, że rzeczywiście kobiety wybierające zbożowe menu są znacznie szczuplejsze i mają lepszą przemianę materii niż ich koleżanki. Kobiety spożywające produkty zbożowe każdego poranka są aż o 30 procent mniej narażone na nadwagę oraz otyłość.

Źródło: Chcesz mieć piękną sylwetkę ? Jedz śniadanie zbożowe


Podobne wiadomosci:

  • Chcesz być piękna jedz…. ?
  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Drugie śniadanie najczęściej pomijanym posiłkiem
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa