Cena kitu pszczelego ( propolisu )

Ceny kitu pszczelego ( propolisu ) zależą od kraju pochodzenia, czystości, jego aktywności i ilości. Do sporządzenia nalewki propolisowej potrzebne jest 10 dkg kitu pszczelego na 0,5 litra spirytusu. Aktywność propolisu powinna być sprawdzona laboratoryjnie (domowe sposoby na „mleko” nie dają pewności co do jakości produktu). Przy zakupie kitu pszczelego (propolisu ) musimy być pewni jego pochodzenia. Zdarza się, że pszczoły, których ule zostały ustawione w nieodpowiednim miejscu, zamiast żywicy z drzew i kwiatów zbierają na przykład smołę z dachów, asfalt, kit z okien, świeże farby z malowanych dachów itp. Taki kit pszczeli nie nadaje się do leczenia, ponieważ ma właściwości trujące.

photo by bee-info.de

Skup kitu pszczelego ( propolisu ) : IGO Lublin – 135 zł/kg-140 zł/ kilogram

PROKIT  z Halinowa k.Warszawy  skupuje  propolis, ale ceny skupu można negocjować tylko telefonicznie lub osobiście. PROKIT sprzedaje propolis np. z Argentyny od 125 zł/kg.

Skup w USA -  za propolis płacą  od 15-150 $/ kilogram w skupie

Sprzedaż – Propolis Chiński od  3.70$ / kilogram (przy zakupie 500 kg)

Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz cały rok skupuje kit pszczeli ( propolis ) 101,94złŹródło: Cena kitu pszczelego ( propolisu )


Podobne wiadomosci:

  • Pszczoły używają propolisu do samoleczenia
  • Wciskanie kitu czyli słów kilka o propolisie
  • LNG Z USA – CENA TO NIE WSZYSTKO
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki z internetu lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy