Cebula i smalec z miodem

Wystawa „Nie ma miodu bez pszczoły”. Rysunki satyryczne X Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyr.

fot.Hubert Lewkowicz
Historyczny moment. Henryk Cebula przygotowuje kanapkę z miodem i… smalcem.
Pszczoły to główne bohaterki wystawy „Nie ma miodu bez pszczoły”. Rysunki satyryczne 10. Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny, Komiks i Animację Filmową dla Szkół Plastycznych”, która otwarta została w galerii „Pirania w Pub Piwnica” przy ul. Poniatowskiego.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji tego proekologicznego konkursu były właśnie pszczoły. Nie darmo funkcjonuje powiedzenie, które mówi, że po kilku latach od śmierci ostatniej pszczoły, zginie cały świat. Na rolę pszczół zwracali uwagę uczestnicy konkursu, którzy w tym roku nadesłali 214 rysunków. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się na wiosnę, w „plastyku”.
Wystawa „Nie ma miodu bez pszczoły”. Rysunki satyryczne X Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny, Komiks i Animację Filmową dla Szkół Plastycznych” zawiera wybór najciekawszych prac. Ekspozycję otworzył niezawodny kurator „Piranii” Henryk Cebula. Przy okazji prezes jarosławskiego Związku Pszczelarzy Tomasz Petry opowiadał o walorach produktów pszczelich. Antybakteryjny propolis, czy dobroczynne mleczko pszczele to mniej od miodu znane, ale nie mniej cenne, wytwory pracy pszczół. Zachwalał też miód, którym powinniśmy słodzić kawę i herbatę, bo nie zawiera takich szkodliwych substancji jak cukier, który podobno może przyczynić się nawet do białaczki. Satyrycznym akcentem była degustacja miodu ze… smalcem, której dokonał Henryk Cebula z przyjaciółmi.
lew
Źródło: zycie.plŹródło: Cebula i smalec z miodem


Podobne wiadomosci:

  • Smalec z miodem
  • Smalec z miodem
  • Ziemniaki, cebula i kapusta połowę tańsze niż przed rokiem
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum skanowanie lublin