Cała prawda o napojach gazowanych


Źródło: www.sxc.hu
Napoje gazowane sąprzez wielu z nas bardzo lubiane. Kuszą nas swoim ciekawym i nietuzinkowymsmakiem oraz zapachem. Sprawiają tym samym, że nie możemy się im oprzeć. Niestetynapoje gazowane nie wpływają najlepiej na nasze zdrowie. 
Napoje gazowane należą do tych, po które sięgamy najczęściej.Tymczasem zawiera one bardzo dużo cukru oraz pustych kalorii. Nie są bynajmniejsprzymierzeńcami osób, które pragną w niedługim czasie zrzucić kilkakilogramów. Ich spożywanie nie tylko sprzyja przybieraniu na wadze ale równieżpowoduje problemy ze zdrowiem. Wiele osób boryka się po nich m.in. zewzdęciami. W takiej sytuacji ze swojej diety koniecznie musimy wyeliminowaćwszystko co zawiera bąbelki. Warto także wiedzieć, że napoje gazowane niewnoszą do naszego organizmu żadnych dobroczynnych składników. Nie mają aniwitamin ani również soli mineralnych. Zawiera za to barwniki oraz dużosubstancji chemicznych. Te natomiast sprawiają, że nabierają onecharakterystycznego smaku. Smak nie jest jednak bynajmniej najważniejszy. Pamiętaj,że jeśli chcesz się racjonalnie odżywiać to musisz dbać o to, żeby jeść to cojest wartościowe dla Twojego organizmu. Oczywiście od czasu do czasu możeszsobie pozwolić na chwilę słabości. Powinieneś również wiedzieć, że nie tylko bąbelkiźle wpływają na Twoje zdrowie. Negatywny wpływ na nie ma również zawarty w nichfosfor. Powoduje on wypłukanie wapnia z organizmu i tym samym zwiększa ryzyko osteoporozy,chorób zębów, przyzębia, dziąseł oraz niszczy szkliwo na zębach.

Źródło: Cała prawda o napojach gazowanych


Podobne wiadomosci:

  • Cała prawda o biopaliwach
  • Kwas fosforowy decyduje o pH Coca-Coli
  • Cała Polska Chodzi Boso
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie lublin skanowanie Lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy