Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010

Ponad 25 tysięcy osób odwiedziło w niedzielę (29.08) Kurowo, gdzie – w kilku bardzo smacznych odmianach i zestawieniach – królował miód.

Według jury i publiczności najsmaczniejszy miód pochodził z pasieki Sławomira Semeniuka, który odebrał aż 2. statuetki w konkursie Biesiady Miodowej w Kurowie.

„W tym roku niewiele jest miodu lipowego, za to inne odmiany są znacznie delikatniejsze niż co roku” – mówi jeden z wystawców – Eugeniusz Płoszczuk. „Nasze miody mają bardzo dobrą jakość – bada to m.in. Akademia Medyczna” – dodaje.

Oprócz miodów w Kurowie można było spróbować domowych wędlin i chleba, posłuchać muzyki, skorzystać z wycieczek po parku a także zatrzymać się przy stoisku z pszczołami.

Celem biesiady miodowej w Kurowie jest nie tylko promocja miodów z najczystszego regionu Polski, ale także wskazanie walorów turystycznych i przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego. (zmj)

Radio Białystok

Chciałbym zaznaczyć, że Sławomir Semeniuk ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli w 1993 roku. Prowadzi Gospodarstwo Pasieczne „Złota Pszczoła”. Z pewnością spotkamy się na zjeździe absolwentów, który odbędzie się na początku października tego roku.
Gratulacje!

Źródło: Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010


Podobne wiadomosci:

  • Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010
  • Moja Gmina Kobylin-Borzymy – Biesiada miodowa
  • Miody w Kurowie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan skanowanie lublin