ALBUMOWY HIT 2011 !!!

Heinrich Gritsch, Nie bójmy się pszczół / No fear of bees, Album z fotografiami / Picture book.


Album – bogato ilustrowany pięknymi zdjęciami – adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców. Przybliża fenomen świata owadów, w którym pszczoły zajmują szczególne miejsce. Pojawiły się na Ziemi około 200 mln lat temu, a ludziom i prowadzonej przez nich gospodarce towarzyszą od zarania dziejów. Od milionów lat niezmienna jest ich pracowitość, uporządkowana struktura społeczna, harmonia działania, olbrzymi wpływ na stabilny rozwój ekosystemów i urodzajność, od której zależy istnienie i przyszłość człowieka.
Obecność pszczół w przyrodzie traktujemy jako naturalną i oczywistą tym bardziej, że są trwałym elementem nie tylko gospodarki, ale też naszej kultury i sztuki. Do niedawna nie zdawaliśmy sobie sprawy, że coraz głębsza ingerencja w porządek natury, przede wszystkim przez chemizację rolnictwa, może zmieść je z powierzchni Ziemi, powodując zmiany na niewyobrażalną skalę, których skutkiem może być nawet wystąpienie globalnego głodu. Zjawisko znane pod nazwą „masowego ginięcia pszczół”, z którym świat zmaga się od początku XXI w., nie mogąc odkryć jego przyczyn, to sygnał alarmowy dla całej ludzkości.
Nie bójmy się pszczół, bo dzisiaj to pszczoły powinny bać się nas.
Poznajmy je bliżej i rozsądnie ograniczając nasz wpływ na środowisko, starajmy się działać na rzecz przywracania równowagi w przyrodzie.
Publikacja Heinricha Gritscha przekona każdego Czytelnika, że w świecie bez pszczół nie będzie też miejsca dla człowieka.
Zapraszamy do księgarni internetowej: http://sklep.bartnik.pl/bojmy-pszczol-nowosc-p-608.htmlŹródło: ALBUMOWY HIT 2011 !!!


Podobne wiadomosci:

  • Apimondia-2011 Всемирный конгресс пчеловодства в Аргентине
  • Wreath Design for Christmas 2011
  • 2011 Tree decoration design for Christmas
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie