76 buddyjskich mnichów trafiło do szpitali po ataku pszczół w północnej Tajlandii.

Mnisi sprzątali świątynie w prowincji Chiang Mai, gdy w sobotę doszło do ataku. Lokalna policja poinformowała, że ponad 70 z nich trafiło do szpitali, cytując jednego z lekarzy, który określił stan 19 z nich jako poważny. Zarządca zaatakowanej świątyni poinformował, że do trzech szpitali zabrano 76 jego podwładnych.

Użądlenie pszczoły zazwyczaj powoduje lekką wysypkę na skórze, ale wielokrotne jest o wiele bardziej poważne i może okazać się nawet śmiertelne. W tym przypadku sześciu duchownych znajduje się w szpitalach w stanie śpiączki wywołanej niskim ciśnieniem krwi.

Pszczoły pochodziły z przyświątynnych uli. Nigdy wcześniej nie było z nimi żadnych kłopotów, nie wiadomo dlaczego zaatakowały.


Bee swarm attack lands Thailand monks in hospitalŹródło: 76 buddyjskich mnichów trafiło do szpitali po ataku pszczół w północnej Tajlandii.


Podobne wiadomosci:

  • Największe dofinansowanie unijne do kampanii promocyjnych trafiło do polskich organizacji z branży rolnej
  • Afryka się zazieleni
  • Masowe wymieranie pszczół. W Polsce co sekundę ginie 105 pszczół
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin